Opinia ws. programu „Równościowe przedszkole. Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć”.

11 czerwca 2014 | Autor | Kategoria: Eksperci, Opinie

Antoni Szymanski-1Analiza treści Stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich z 24.04.2014 r. w sprawie programu „Równościowe przedszkole. Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć” wskazuje, iż w całym dokumencie w sposób jednostronny zaprezentowano relacje istniejące pomiędzy prawem rodziców do autonomii w zakresie wychowania swoich dzieci, a prawem rozumianym jako wolność od wszelkich działań o charakterze dyskryminacyjnym. Gloryfikując znaczenie podobnych działań, w żaden sposób nie ukazano znaczenia oraz roli instytucji władzy rodzicielskiej. W Stanowisku tym ukazana została przede wszystkim perspektywa możliwości ingerencji państwa w sferę rodziny. Tym samym w sposób nikły przedstawiono fundamentalne znaczenie jakie posiada zagwarantowana prawnie jej autonomia. Prawa rodziców do wychowania swoich dzieci przedstawione zostały w sposób podrzędny w stosunku do znaczenia polityki równościowej państwa.

Cały tekst opinii ws. wystąpienia RPO autorstwa Antoniego Szymańskiego i Pawła Wosickiego Członków Zespołu ds. Rodziny Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski.

Więcej: http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x79293/czlonkowie-zespolu-rodziny-komisji-wspolnej-rzadu-i-episkopatu-polski-krytykuja-rpo/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
Tagi: , , , , , ,

Komentarze:

Napisz nowy komentarz

905