Wielki Koncert Charytatywny „Pomalujmy Świat Kacpra”

28 października 2014 | Autor | Kategoria: Wydarzenia

kacper Homik fotoW dniu 8 listopada stowarzyszenie ZDR3+ organizuje dla jednego ze swoich jaworznickich podopiecznych 15-o letniego Kacpra Wielki Koncert Charytatywny „Pomalujmy Świat Kacpra”.

Tak o chłopcu mówi jego mama: „Kacper Homik to 15-letni chłopiec, mieszkaniec Jaworzna który zmaga się ze wznową choroby (białaczka limfoblastyczna – wznowa jądrowo-szpikowa). Kacper jest bardzo pogodnym chłopcem, choć mało czasu spędza ze swoimi rówieśnikami ponieważ choroba mu na to nie pozwala. Kacperek choruje od 2011 roku. Nie traci jednak pogody ducha, choć czasami jest mu naprawdę ciężko. Tak jak każdy nastolatek chętnie lubi grać na komputerze (gry strategiczne), chciałby wyjść gdzieś z kolegami. Interesuje się wszystkim po kolei:od polityki po historię, geografię, lubi matematykę. Bardzo by chciał zwiedzić obóz w Oświęcimiu i pojechać zobaczyć Majdanek. Kacper ma również ciętą ripostę, na poczekaniu jak mu się coś nie podoba. Ogólnie jest chłopcem, który nie skarży się na los swój głośno, choć wiem doskonale , że ma żal iż jest chory i nie może jak jego zdrowi rówieśnicy normalnie funkcjonować. To syn mój daje nam siłę do walki z jego chorobą ! To on nam pokazuje, że nie wolno się poddawać i trzeba walczyć ! Choć widzę, że już powoli zaczyna się poddawać… .Wiem, że mój syn może być przykładem dla niejednego dorosłego za siłę walki jaką w sobie! Ma za poczucie humoru nawet potrafi ze swojej choroby żartować i za… optymizm. Dlatego dla mnie Kacper jest moim Wielkim Wojownikiem”.

We współpracy z firmą PressPol z Bielska-Białej w ramach koncertu zapewniamy występ kilku zespołów muzycznych/artystów, liczne atrakcje np.: loterię fantową lub licytację. Dokładny plan imprezy dostępny jest na materiałach promocyjnych ( w załączeniu plakat) i na naszej www.3plusjaworzno.pl. WSTĘP WOLNY

Środki zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na dalsze leczenie Kacpra oraz na remont pokoju chłopca (nieremontowanego od ponad 10 lat).

Jak ważne jest kształcenie wrażliwości społecznej, empatii wśród ludzi a zwłaszcza młodego pokolenia doskonale wiemy. Są takie chwile, że udział młodych jest bardzo ważny – w tym przypadku chodzi niemal o rówieśnika, który ze względu na chorobę nie może uczestniczyć w normalnym życiu. Gorąco wierzymy, iż pomimo chłodnego miesiąca uda nam się spełnić marzenia Kacpra i już na 6 grudnia Kacper będzie miał piękny, nowy pokój.

Koncert będzie miał miejsce 8 listopada (sobota) od 13:00 w CEZ Cargo, ul. Darwina 17 w Jaworznie.

plakat kacper

Zapraszamy

ZDR3+ Jaworzno oraz PressPol – organizatorzy koncertu

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
Tagi: , , , ,

Komentarze:

Napisz nowy komentarz

948